تونستی چیزی رو که میخوای پیدا کنی؟
 

پرسش های متداول

با کلیک بر روی سوالات، جواب خود را ببینید، همچنین میتوانید کلید واژه خود را جستجو کنید

     

چطوری تسویه حساب کنم؟

هر زمان که خواستید میتوانید از طریق گزینه "تسویه" در منوی اصلی برنامه، مبلغی را که میخواهید تسویه نمایید را وارد کنید، سپس به دو طریق میتوانید پول را به حساب بانکی خود انتقال دهید. روش اول پرداخت آنی است،‌ در این روش ما مبلغ مورد نظر شما را برایتان کارت به کارت میکنیم. مزیت این روش این است که مبلغ درخواستی شما در همان لحظه به کارت بانکیتان واریز میگردد. لازم به ذکر است برای استفاده از روش آنی هزینه کارت به کارت از موجودی شما کم میگردد و در واقع شما هزینه کارت به کارت را میپردازید. اما وقتی شما برای دریافت پول خود عجله ندارید میتوانید از طریق پایا درخواست تسویه خود را ثبت نمایید. مزیت این روش این است که دیگر هزینه ای بابت انتقال پول از شما کم نمیشود ولی همانطور که میدانید ممکن است انتقال پول به حساب بانکیتان چند ساعت به طول بیانجامد، چرا که ما به وسیله انتقال پایا اینکار را انجام میدهیم.

چطوری از دیگران پول بگیرم؟

زمانی که شما مایل باشید از فردی پول دریافت کنید باید گزینه "پذیرش" در منوی اصلی را انتخاب کنید سپس یکی از سه روش NFC، اطراف من، کد QR را انتخاب کنید و پس از وارد کردن مبلغ مورد نظرتون از فرد پرداخت کننده پول دریافت کنید. اگر روش NFC را انتخاب کرده باشید پس از وارد کردن مبلغ کافیست دستگاه خود را پشت به پشت به دستگاه پرداخت کننده نزدیک نمایید (در این روش میبایست هر دو دستگاه دارای NFC باشند). در روش اطراف من با استفاده از بلوتوث دستگاه شما برای دیگران قابل رویت میشود و آنها میتوانند با زدن بر روی گزینه اطراف من در بخش "پرداخت" مبلغ مورد نظر شما را پرداخت نمایند. برای استفاده از کد QR نیز دستگاه شما یک کد QR که حاوی اطلاعاتی من جمله مبلغ درخواستی شما است را تولید میکند و شما میتوانید با نشان دادن آن کد به دیگران و اسکن کردن آن توسط دیگران، مبلغ مورد نظر خود را دریافت نمایید.

چجوری به دیگران پول بدم؟

برای پرداخت پول به دیگران کافیست شما گزینه "پرداخت" از منوی اصلی برنامه را انتخاب کنید. پرداخت از ۴ روش ممکن است. برای پرداخت با NFC کافیست پس از وارد کردن مبلغ توسط پذیرنده، دستگاه شما پشت به پشت به دستگاه او نزدیک گردد، سپس دیالوگی شامل نام پذیرنده و مبلغ پرداختی برایتان نمایش داده میشود، شما میتوانید با قبول کردن این اطلاعات مبلغ مورد نظر او را پرداخت نمایید. در روش اطراف من نیز با یافتن فرد پذیرنده در اطراف خود‌ (با استفاده از بلوتوث) میتوانید مبلغ را پرداخت نمایید. در روش کد QR با اسکن کد QR ساخته شده در دستگاه پذیرنده میتوانید مبلغ مورد نظر او را پرداخت نمایید. روش دیگر روش کارت به کارت است که شما با دریافت مبلغ مورد نظر پذیرنده و شماره کارت بانکی او میتوانید پول را برای او کارت به کارت نمایید. لازم به ذکر است که در روش کارت به کارت اگر بانک پذیرنده با بانک صادر کننده کارت شما یکی نباشد هزینه ای بابت کارت به کارت توسط بانک از شما کسر میگردد، درست همانند کارت به کارت از طریق دستگاه های ATM.

روش کارت به کارت چجوری کار میکنه؟

این روش مثل این میماند که شما در جلوی دستگاه ATM میخواهید پول کارت به کارت کنید. فقط تفاوت آن با ATM در این است که در دستگاه خود این کار را انجام میدهید! در این روش کارت مقصد میتواند هر کارت عضو شبکه شتاب باشد ولی برای کارت مبدا تنها بانک‌هایی قابل پذیرش هستند که لوگوی آن‌ها در این صفحه نمایش داده میشود. برای افزایش تعداد بانک‌های مبدا ما در حال تلاش هستیم و به زودی تمامی بانک‌ها را پشتیبانی خواهیم کرد.